Dociski wrębowe (dociski kryte, wewnętrzne) stosowane do okien rozwiernych.
Nowa niezawodna konstrukcja wykonania ze stopu cynku i aluminium (ZnAl).

Docisk dowrębowy (docisk kryty wenętrzny do okien) Brugmann, Aluplast, Schuco, Rehau, Veka, KBE, Gealan, Trocal, Decco, Wital

Docisk
Brugmann, Veka…

Docisk dowrębowy (docisk kryty wenętrzny do okien) Thyssen

Docisk
Thyssen

Systemy:

Aluplast
Schuco
Brugmann
Thyssen
Decco
Trocal
Gealan
Veka
KBE
Wital
Rehau

DOCISK WRĘBOWY (docisk kryty, wewnętrzny) stosowany do okien rozwiernych.

Na rynku nieustannie w każdej dziedzinie pojawia się mnóstwo nowości: nowych materiałów, technologii. Firma KONKRET jako sumienny producent dąży do tego, aby ,,nowości” wychodzące z naszych rąk nie były eksperymentem, a przetestowanym, sprawdzonym produktem, który zapewni zadowolenie i będzie cieszył się dobrą opinią wśród Klientów.

Jakiś czas temu na rynku pojawiły się dociski dowrębowe, które stały się największym mankamentem firm okuciowych. Duże ilości reklamacji spowodowały niechęć do tego typu docisku.
Idea była dobra jednak pierwsze prototypy nie spełniały swojego zadania. Z powodu źle dobranego kąta zamiast dociskać skrzydło okna do ramy – odpychało je.

Docisk wrębowy nie był złym pomysłem, potrzebował jedynie udoskonalenia, którym zajęła się Firma KONKRET. Proponowany przez nas docisk jest bezreklamacyjny i w pełni spełnia swoją rolę.
Schemat działania

Dla dokładnego zobrazowania zasady działania zamieszono rys. poniżej. Widzimy docisk wrębowy zamontowany na narożniku pokazowym dla klienta indywidualnego – tzw. ,,szczęka”. Zauważyć można, że po zamknięciu skrzydła docisk zaskakuje na ramę. Jest to rozwiązanie idealne nawet w sytuacji, gdy z powodu różnicy temperatur rama się odkształca – docisk niezmiennie pociąga za sobą skrzydło i odwrotnie. Ponadto dzięki odpowiednio wyprofilowanemu ogranicznikowi w części ramowej docisku, kontrola jakości tego docisku przebiega samoczynnie. W momencie złego zamontowania docisku, ogranicznik ten uniemożliwia złożenie okna.
Dociski wrębowe
Korzyści z zastosowania:

 • Niedopuszczenie do błędów montażowych
  W sytuacji gdy montowane są oddzielnie ramy, a następnie skrzydła często może dojść do błędów montażowych, niestety w rozwiązaniach dotychczasowych nie ma możliwości wykrycia mankamentu docisku. W proponowanym przez nas rozwiązaniu błąd wyskoczy od razu. Najprościej: źle zamontowane okno zwyczajnie się nie zamknie. Prawidłowe zaprojektowanie kąta załamania, który dociska skrzydło do ramy okazało się podstawą sukcesu.
 • Regulacja? – Niepotrzebna
  Do produkcji oferowanego docisku dowrębowego wykorzystuje się nowoczesne maszyny i programy, które zapewniają otrzymanie idealnych wymiarów produktu. Docisk Firmy KONKRET jest zaprojektowany do profili poszczególnych systemów: Aluplast, Schuco, Brugmann, Thyssen,Decco, Trocal, Gealan, Veka, KBE, Wital, Rehau. Regulacja nie jest potrzebna ponieważ konstrukcja docisku do każdego systemu jest inna.
 • Oszczędność
  Zagraniczny rynek wymaga od producentów okien docisku wewnętrznego. Obawiając się reklamacji, firmy stosują pełne okucie obwiedniowe. Powodem tego była i jeszcze jest zła sława docisku wrębowego, co mamy nadzieje zmienić. Zastosowanie oferowanego przez nas docisku wrębowego w skali roku daje olbrzymie oszczędności.
 • Estetyczny wygląd
  Właściwie ciężko mówić o wyglądzie bo element ten jest niewidoczny. W stosunku do docisków zewnętrznych, które nie wyglądają estetycznie. Mówiąc żartobliwie: piękny, bo niewidoczny dla oczu.
 • Uwaga:
  Nasze rozwiązanie możesz przetestować na reklamowanych wcześniej oknach!
 • Najwięksi światowi producenci okien nie maja lepszej alternatywy tego elementu, dlatego wyrażają ,,zgodę” na tylko ten zamiennik.
Najważniejsze, że oferowany przez nas produkt nie jest ,, kotem w worku” Rozwiązanie to jest już wdrożone i przetestowane od 3 lat w dużych fabrykach okien w Polsce i zagranica. Gwarantuje niezawodność i zadowolenie Klientów!
PAMIĘTAJMY: Patrząc na całe okucie okienne docisk jest niewielkim elementem, ale bardzo znaczącym. To on odpowiada za tak pożądaną przez użytkowników SZCZELNOŚĆ OKNA.